Site Overlay

Eleganckie fale na krótkich włosach: Jak uzyskać ten efekt?

Eleganckie fale na krótkich włosach mogą wydawać się wyzwaniem zarezerwowanym tylko dla profesjonalnych fryzjerów. Jednak dzieki odpowiednim narzędziom i technikom, każda kobieta może uzyskać ten efekt sama w domu. Przełam misję impossible i odkryj, jak łatwo możesz stworzyć fryzurę, która nie tylko będzie stylowa, ale przede wszystkim uniwersalna.

Pierwszym krokiem do stworzenia fal na krótkich włosach jest odpowiednie przygotowanie. Nieważne czy decydujesz się na naturalne fale czy glamour stylizację, musisz zacząć od umycia włosów. Aby fryzura byla trwała, ważne jest zastosowanie szamponu dodającego objętości. Nałożenie odżywki lub maski na końcówki włosów pozwoli na łatwiejszą stylizację oraz udzieli włosom odpowiedniego połysku.

Po umyciu, włosy powinny być dokładnie osuszone. Pamiętaj, że wilgotne włosy są mniej podatne na stylizację i mogą łatwo się złamać podczas procesu kręcenia. Dlatego też przed przystąpieniem do modelowania warto upewnić się, że włosy są doskonale suche.

Teraz można przejść do tworzenia fal. Do wyboru mamy kilka narzędzi – prostownice, lokówki, gorące wałki lub nawet prosty trymer. Wybór zależy od preferowanego stylu fal. Na przykład, jeśli chcemy otrzymać naturalne, luźne fale, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie prostownicy. Do precyzyjnej, glamour stylizacji, zdecydowanie lepiej sprawdzi się lokówka.

Uzyskanie fal na krótkich włosach jest łatwiejsze, niż może się wydawać. Wystarczy podzielić włosy na małe sekcje i kręcić je jedną po drugiej. Pamiętaj, aby zawsze zaczynać od dołu, aby nie przeszkadzały Ci już skręcone pasma. Jeżeli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, odpuszczać końcówki – dzięki temu fryzura będzie wyglądać jak po prostu zdrowe, lśniące włosy.

W przypadku fal, kluczowe jest utrzymanie fryzury. Do tego celu przydadzą się różnego rodzaju kosmetyki do stylizacji – lakiery, pianki czy olejki. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ mogą one obciążyć włosy i sprawić, że fale szybko się rozprostują.

Fale na krótkich włosach to nie tylko elegancka, ale również praktyczna fryzura. Z jednej strony, nadaje się na specjalne okazje – romantyczną kolację, czerwony dywan czy ważne spotkanie. Z drugiej, sprawdzi się na co dzień – do pracy, na zakupy czy podczas spotkań towarzyskich. Co ważne, jest też łatwa do samodzielnego wykonania, więc nie musisz wydawać fortuny na wizyty u fryzjera.

Czyżby fale na krótkich włosach to był Twój nowy, ulubiony styl? Jeśli tak, powodzenia w tworzeniu swoich własnych, wymarzonych fal!

Przeczytaj więcej na: https://itgirl.pl/fale-na-krotkich-wlosach-jak-zrobic-proste-i-szybkie-metody/.